Radna mjesta:

01. Stručni saradnik za pravne poslove u Stručnoj službi Gradskog vijeća i Gradonačelnika - 1 (jedan) izvršilac,

02. Stručni saradnik za pravne poslove u Odsjeku za geodetske poslove Gradske službe za geodetske i imovinsko-pravne poslove - 1 (jedan) izvršilac,

03. Urbanističko-građevinski inspektor u Gradskoj službi za opću upravu i inspekcijski nadzor - 1 (jedan) izvršilac.

01. Opis poslova: Prati propise iz svoje nadležnosti i brine o njihovoj primjeni u okviru svojih nadležnosti; pravno obrađuje akte koje donosi Gradonačelnik iz svoje nadležnosti; učestvuje u izradi akata koje Gradonačelnik predlaže Gradskom vijeću; vodi zapisnike sa sastanaka koje organizuje Gradonačelnik i učestvuje u njihovoj pripremi; vodi potrebne evidencije u vezi ostvarivanja aktivnosti Gradonačelnika; obavlja i druge poslove po nalogu Gradonačelnika i Sekretara jedinstvenog organa.

Posebni uvjeti:

  • VSS - VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa najmanje 180 ECTS bodova, visoko obrazovanje pravne struke,
  • najmanje 1 (jedna) godina radnog staža u struci, nakon završene visoke stručne spreme.

02. Opis poslova: Unosi podatke iz izvornih materijala-dokumenata u računar; radi automatsku obradu podataka za provođenje promjena u katastarskom operatu; vođenje upravnih postupaka na osnovu kojih se vrše promjene u katastarskom operatu; provodi promjene u katastarskom operatu; vrši pohranjivanje podataka na odgovarajući medij za pohranjivanje; radi provjeru tačnosti i potpunosti unešenih podataka; izrada statističkih izvještaja iz katastarskog operata; izrada historijata parcela ili posjeda za potrebe službe ili stranaka; vrši arhiviranje, čuvanje i izdavanje na pregled dokumentacije geodetskog premjera; kontrola isprava na osnovu kojih se vrše promjene u katastarskom operatu; vrši i druge poslove i radne zadatke po nalogu Pomoćnika Gradonačelnika.

03. Opis poslova: Vrši kontrolu da li se građenje objekata na određenom području vrši u skladu sa Zakonom o građenju i Zakonom o prostornom uređenju; vrši nadzor i poduzima mjere, odnosno donosi rješenja kojim može naložiti otklanjanje nepravilnosti, obustavu građenja, uklanjanje građevine; vrši nadzor i naređuje uklanjanje svih bespravno izvedenih građevina ili njenih dijelova ili drugih bespravno izvedenih radova na području grada; vrši nadzor i poduzima mjere za obustavu upotrebe građevine ukoliko za istu nije pribavljena upotrebna dozvola; poduzima mjere iz svoje nadležnosti u pogledu građevina koji zbog fizičke dotrajalosti ili drugih razloga ne mogu da služe svojoj namjeni, kako bi se spriječilo postojanje opasnosti po život i zdravlje ljudi, saobraćaja ili okolnih objekata; vrši kontrolu građenja i kontrolu ispravnosti i potpunosti tehničke dokumentacije; vrši kontrolu donesenih rješenja o urbanističkoj saglasnosti, odobrenju za građenje, upotrebnoj dozvoli i drugih upravnih akata koje je donijela nadležna gradska služba prema odredbama Zakona; dužan je zatražiti oglašavanje ništavim rješenja o urbanističkoj saglasnosti, odobrenju za građenje, upotrebnoj dozvoli kao i drugih upravnih akata, ako utvrdi da je nadležna gradska služba iste donijela suprotno odredbama ovog Zakona, propisima donesenim na osnovu ovog zakona i donesenom planu prostornog uređenja; poduzima mjere u pogledu bespravne izgradnje u zaštitnim zonama; vrši nadzor nad provođenjem gradskih propisa iz oblasti građenja; izrađuje stručne analize, informacije i izvještaje koji se odnose na pitanja iz djelokruga rada sanitarne i komunalne inspekcije; vodi evidencije iz svoje nadležnosti; obavlja i druge poslove iz nadležnosti Službe po nalogu neposrednog rukovodioca.

  • VSS - VII stepen stručne spreme, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koji se vrednuje sa najmanje 240 ECTS bodova, visoko obrazovanje građevinske ili arhitektonske struke,
  • najmanje 3 (tri) godine radnog staža u struci, nakon završene visoke stručne spreme.

Pored posebnih uvjeta navedenih u javnom konkursu kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete iz člana 38. Zakona o državnoj službu u Tuzlanskom kantonu:

  • da je državljanin Bosne i Hercegovine;
  • da je stariji od 18 godina
  • da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII stepena stručne spreme odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, što se utvrđuje uredbom iz člana 10. stav (2) Zakona o državnoj službi u Tuzlanskom kantonu;
  • da je zdravstveno sposobno za obavljanje poslova predviđenih za to radno mjesto;
  • da u posljednje tri godine, od dana objavljivanja upražnjenog radnog mjesta, lice nije otpušteno iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere, na bilo kojem nivou vlasti u Bosni i Hercegovini;
  • da nije obuhvaćeno odredbom člana IX 1. Ustava Bosne i Hercegovine.

Prijavljivanje-potrebni dokumenti:

  • Kandidati se prijavljuju na javni konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije za državnu službu Federacije BiH (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75000 Tuzla ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).
  • Kandidati koji nisu izuzeti od polaganja ispita općeg znanja dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti dokaz o radnom stažu u struci nakon sticanja visoke stručne spreme, u skladu sa uslovima iz konkursa (original ili ovjerenu kopiju), na propisanom Obrascu uvjerenja (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75000 Tuzla ili na web stranici Agencije www.adsfbih.gov.ba).
  • Kandidati za radna mjesta 01. i 02., koji obavljaju poslove namještenika u organu državne službe i koji su stekli visoku stručnu spremu, dužni su uz prijavu na javni konkurs dostaviti slijedeću dokumentaciju (original ili ovjerene kopije):

a. fakultetsku diplomu (nostrificirana diploma, ukoliko fakultet nije završen u Bosni i Hercegovini ili je diploma stečena u nekoj od država nastaloj raspadom SFRJ nakon 06.04.1992.godine),

b. dokaz da su zaposleni u organu državne službe kao namještenici i dokaz o pet godina radnog iskustva u organima državne službe nakon položenog stručnog ispita za namještenike, izdati nakon objave javnog konkursa,

c. dokaz o položenom stručnom ispitu za namještenike.

NAPOMENE ZA KANDIDATE:

  • O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.
  • Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili stručnog ispita smatrat će se da je odustao od dalje konkursne procedure.
  • Kandidate, koji polože stručni ispit (pismeni i intervju), Agencija će pisano obavjestiti o vremenu i načinu dostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa.
  • Istovremeno sa dostavom dokaza o ispunjavanju uvjeta javnog konkursa, kandidat, koji polaže pravo na prioritetno zapošljavanje po osnovu posebnog zakona, dužan je dostaviti i odgovarajuće dokaze o svom statusu u skladu sa propisom na koji se poziva. Kandidati u javnom konkursu moraju ispunjavati uvjete javnog konkursa sa danom njegove objave, u „Službenim novinama Federacije BiH neovisno od toga kada su dokazi zatraženi ili dostavljeni.
  • Kandidat koji u bilo čemu ne postupi po navodima javnog konkursa biće isključen iz konkursne procedure bez mogućnosti ponavljanja propuštene radnje.

Prijava, sa potrebnim dokumentima, dostavlja se u roku od 15 dana, od objave javnog konkursa u „Službenim novinama Federacije BiH”, putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu Federacije BiH

Odjeljenje Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton

Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla

sa naznakom:

“Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u Gradu Gradačac

sa pozivom na broj: 05-34-8-193/19”

Konkurs je objavljen na portalu zavoda za zapošljavanje Republike Srpske odakle je i preuzet. Portal poslovi.ba ne odgovara ukoliko je došlo do greške u navedenom oglasu. Za više informacija molimo vas da kontaktirate navedene institucije.

Gradovi
Gradačac

Pozicije posla

Stručni saradnik za pravne poslove (m/ž)   1

Kategorije
  • Pravni poslovi
Obrazovanje
  • Fakultet