Mjesto rada: Banja Luka, Sarajevo

Opis poslova:

  • Prati sprovođenje uslova i tarifa
  • Obavlja aktuarske poslove po vrstama osiguranja
  • Izrađuje prijedloge izmjena premijskih stopa i struktura premija
  • Izrada tehnologije rada osiguranja imovine, odgovornosti i transporta
  • Izrada novih produkata i unapređenje postojećih
  • Izrađuje aktuarske izvještaje, učestvuje u utvrđivanju kriterijuma za utvrđivanje rezervi sigurnosti po vrstama osiguranja
  • Izračunava visinu maksimalnog samopridržaja
  • Prati način prikupljanja i obrade statističkih podataka i predlaže usavršavanje tog načina
  • Vrši obračun rezervacije šteta za nastale a neprijavljene štete i vrši obračun prenosne premije
  • Daje inicijativu za izmjene i dopune tarifa i uslova
  • Analizira portfelj osiguranja
  • Izračunava premijske stope za specifične rizike
  • Daje stručna mišljenja
  • Daje mišljenje na godišnji izvještaj o poslovanju i izvještaj o sprovođenju politike saosiguranja i reosiguranja

Uslovi:

  • VSS (VII stepen, PMF, tehnički ili ekonomski fakultet)
  • 3 godine radnog iskustva u osiguranju (od toga 2 godine radnog iskustva nakon sticanja licence za poslove ovlašćenog aktuara)
  • Licenca za poslove ovlašćenog aktuara
  • Odlično poznavanje rada na računaru, napredno poznavanje Excel-a
  • Aktivno znanje (pismeno i usmeno) engleskog jezika
  • Analitičnost u obavljanju poslova
  • Sposobnost rada pod pritiskom, fleksibilnost i spremnost na izvršenje zadataka u izrazito kratkim rokovima
  • Odgovornost u postupcima, preduzimljivost i organizovanost.

Wiener osiguranje, kompanija sa tradicijom nudi Vam:

  • Radni odnos u uspješnoj internacionalnoj kompaniji Vienna Insurance Group, evropskom i lokalnom lideru u poslovima osiguranja,
  • Jedinstvena mogućnost stručne edukacije iz oblasti osiguranja prema pravilima Grupe, uz interaktivne i iskustvene pristupe učenju i sprovođenju edukativnih sadržaja,
  • Mogućnost napredovanja i razvoja karijere, dugoročno planiranje rada,
  • Adekvatno praćenje i vrednovanje rezultata rada,
  • Mogućnost napredovanja u karijeri.

Svi zainteresovani kandidati svoje prijave mogu slati putem opcije

APLICIRAJ

Gradovi
Banja Luka
Sarajevo

Pozicije posla

Aktuar za neživotna osiguranja (m/ž)   1

Kategorije
  • Osiguranje
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Fakultet