OPIS RADNOG MJESTA

I Predmet:

  • Školski odbor JU Gimnazije, Gradiška raspisuje Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora JU Gimnazije, Gradiška (u daljem tekstu direktor škole).

II Opis poslova:

  • Direktor rukovodi školom i odgovoran je za zakonitost rada i uspješno obavljanje djelatnosti škole. Direktor za svoj rad odgovara Vladi, Školskom odboru i Ministru. Direktor škole odgovoran je i za obavljanje ostalih poslova utvrđenih Zakonom o sistemu javnih službi i Statutom škole.

III Mandat:

  • Mandat direktora traje četiri (4) godine i počinje od dana stupanja na dužnost.
  • Školski odbor Ministru dostavlja dokumentaciju i spisak kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa za imenovanje direktora, u roku od osam dana od dana razmatranja prijava.

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS

IV Uslovi za izbor:

  • Za direktora škole može da bude izabrano lice koje ispunjava uslove utvrđene Zakonom o radu i Zakonom o srednjem obrazovanju i vaspitanju i to :

Opšti uslovi:

  • Da je lice starije od 18 godina
  • Da je državljanin RS odnosno Bi H
  • Da ima opštu zdravstvenu (psiho-fizičku) sposobnost za rad

Posebni uslovi:

  • Ima završen najmanje prvi ciklus studija u trajanju od najmanje četiri godine i ostvarenih najmanje 240 ECTS bodova ili ekvivalent;
  • Ima najmanje pet godina radnog iskustva kao stručni saradnik ili nastavnik na predmetima koji se izučavaju u školi nakon sticanja diplome iz tačke 1;
  • Nije osuđivano pravosnažnom presudom na bezuslovnu kaznu zatvora, niti je protiv njega pokrenut krivični postupak za djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, polnog integriteta, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim licem;
  • Ima predložen program rada i ističe se svojim radom i sposobnostima za organizovanje obrazovno-vaspitnog rada škole;
  • Ispunjava uslove za radno mjesto nastavnika i stručnog saradnika u školi u kojoj konkuriše.

V Potrebna dokumentacija:

  • Kao dokaz o ispunjavanju opštih i posebnih uslova kandidati su dužni uz prijavu na konkurs, koja je potpisana od strane kandidata, priložiti i sljedeću dokumentaciju:
  • Izvod iz matične knjige rođenih,
  • Uvjerenje o državljanstvu (ne starije od 6 mjeseci),
  • Ljekarsko uvjerenje o psihofizičkoj sposobnosti za rad sa učenicima ( ne starije od 6 mjeseci),
  • Diploma o završenom obrazovanju (četvorogodišnji fakultet ili ekvivalent),
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u nastavi, odnosno za obavljanje vaspitno-obrazovnog rada,
  • Uvjerenje o neosuđivanosti kandidata pravosnažnom presudom na bezuslovnu kaznu zatvora, škola će pribaviti službenim putem, za kandidata koji bude izabran,
  • Uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak za djela učinjena protiv dostojanstva ličnosti, morala, službene dužnosti, polnog integriteta, zlostavljanja djeteta, polnog i drugog nasilja nad djetetom ili maloljetnim lice (ne starije od 3 mjeseci),
  • Uvjerenje o radnom iskustvu u vaspitno-obrazovnom radu u školi kojim dokazuje da ima najmanje pet godina radnog iskustva kao nastavnik ili stručni saradnik na predmetima koji se izučavaju u školi nakon sticanja diplome,
  • Kratku biografiju sa podacima o kretanju u struci i do sada ostvarenim rezultatima rada,
  • Prijedlog programa rada za četvorogodišnji (mandatni) period.
  • Svi dokumenti moraju biti originali ili ovjerene fotokopije.
  • Dostavljena dokumenta neće se vraćati kandidatima.

VI Rok za učešće na konkursu i način dostavljanja prijave:

  • Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova i kontakt telefonom dostaviti u zatvorenoj koverti lično u sekretarijat škole ili poštom na adresu škole: JU Gimnazija, ul. Petra Misimovića 3a, 78 400 Gradiška, sa naznakom za „ Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora škole“.
  • Rok za podnošenje prijava je petnaest (15) dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama „Glas Srpske“.
  • Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

VII Način i rok obavještavanja kandidata o rezultatima konkursa

  • Školski odbor će pismenim putem obavijestiti sve učesnike Konkursa o odluci Vlade o imenovanju direktora JU Jimnazije, Gradiška u roku od osam (8) dana od dana dostavljanja odluke školi.

Konkurs je objavljen na portalu zavoda za zapošljavanje Republike Srpske odakle je i preuzet. Portal poslovi.ba ne odgovara ukoliko je došlo do greške u navedenom oglasu. Za više informacija molimo vas da kontaktirate navedene institucije.

Gradovi
Banja Luka

Pozicije posla

Direktor JU Gimnazija (m/ž)   1

Kategorije
  • Obrazovanje
Obrazovanje
  • Fakultet