Opis poslova:

  • Izrada kontrolnih planova ulaznih materijala,
  • učešće u ocjeni dobavljača,
  • učešće u auditu dobavljača,
  • ispunjavanje upitnika po pitanju kvaliteta od strane kupca
  • izvođenje statističke sposobnosti procesa / proizvoda,
  • izrada PPAP dokumentacije za kupca,
  • izvođenje mjerno-kontrolnih aktivnosti pojedinih karakteristika proizvoda prije, tokom i nakon procesa proizvodnje,
  • obuka proizvodnih radnika za rad i auto-kontrolu na operaciji, kao i za rukovanje mjerno-kontrolnim sredstvima i evidentiranje istih,
  • definisanje potreba za nabavku standardne i nestandardne mjerno-kontrolne opreme,
  • brzo reagovanje u slučaju neusaglašenosti proizvoda kod kupca: direktan kontakt sa kupcem, koordinacija aktivnosti u cilju rješavanja problema kvaliteta, analiza problema, uvođenje korektivnih i preventivnih mjera,
  • prikupljanje i evidentiranje podataka potrebnih za izradu izvještaja vezanih za probleme kvaliteta (interne i eksterne – od strane kupca ili dobavljača),
  • upoznavanje kupca sa odstupanjima od kvaliteta,
  • izrada mjesečnih izvještaja kvaliteta vezano za probleme kvaliteta kod kupca (0 km i kod krajnjeg kupca),
  • izrada i praćenje realizacije 8D izvještaja za kupca,
  • nadzor nad rješavanjem neusaglašenosti i 8D izvještaja od strane dobavljača,
  • učešće u FMEA analizama proizvoda,
  • učešće u pripremama za audit od strane kupca, vezano za kvalitet,
  • aktivno učešće u implementaciji i održavanju standarda ISO 9001, ISO 14001, kao i ISO 16949,
  • učešće u internim auditima sistema implemntiranih ISO standarda,
  • učešće u novim projektima sa stanovišta kvaliteta,
  • izvještavanje, izrada analiza i izvještaja po nalogu vođe službe kvaliteta,
  • poznavanje i primjena propisa i uputstava (internih, eksternih i zakonskih).

Uslovi:

  • Diplomirani inžinjer mašinstva VII stepen (proizvodni smjer),
  • dobro poznavanje IT alata (MS office, AUTO CAD, SOLID WORKS, CATIA, informativnog sistema SAP),
  • poznavanje standarda ISO / TS 16949,
  • poznavanje alata kvaliteta (FMEA, SPC, MSA, APQP, VDA 6.3),
  • znanje stranog jezika (engleski, njemački) – sposobnost konverzacije,
  • spremnost za putovanja u inostranstvo (automobilom ili avionom)
  • samoinicijativnost, komunikativnost.

Prijave na konkurs za posao Projektant tehnologije Laktaši dostaviti na adresu:

MAHLE Electric Drives Bosnia d.o.o.

Nemanjina 63A

78250 Laktaši

ili putem opcije

APLICIRAJ

Gradovi
Laktaši

Pozicije posla

Tehnolog kvaliteta   1

Kategorije
  • Mašinstvo
Obrazovanje
  • Fakultet