*Mjesto rada: Bijeljina*

Opis poslova:

  • daje stručna uputstva za obavljanje poslova u računovodstvu,
  • utvrđuje ukupan prihod, izradjuje i utvrdjuje rezultate poslovanja preduzeća i predaje obračun APIF-u,
  • pomaže i daje uputstva kod kontiranja pojedinih složenijih dokumenata,
  • vodi kredite i investiciona dokumenta i kontira iste
  • učestvuje u obračunu amortizacije i revalorizacije osnovnih sredstava i daje instrukcije kod knjiženja,
  • vrši usaglašavanje potraživanja i obaveza i odgovoran je za njihovu ispravnost i usaglašenost stanja,
  • vrši kontrolu knjigovodstvene dokumentacije,
  • pomaže i daje upute kod unošenja knjigovodstvenih podataka kod popisa sredstava,
  • kontira knjigovodstvenu dokumentaciju u skladu sa Zakonom o računovodstvu, Računovodstvnim standardima RS, kontnim planom i drugim podzakonskim aktima,
  • uskladjuje stanje analitičkih računa - konta sa glavnom knjigom,
  • kontroliše evidenciju osnovnih sredstava
  • vrši obračun amortizacije osnovnih sredstava,
  • vrši isknjiženje rashodovanih i otpisanih osnovnih sredstava,
  • vrši sravnjavanje osnovnih sredstava sa finansijskim knjigovodstvom,
  • sastavlja sve vrste prijava nadležnim organima na osnovu kreiranog KIF i KUF

Uslovi:

  • VSS Dipl. ekonomista (240 ECTS)
  • 3 god.radnog iskustva u struci,
  • Licenca za obavljanje poslova ovlašćenog računovođe

Prijavu sa dokazima o ispunjavanju uslova i CV dostaviti na e-mail

zaposlenje.kronos@gmail.com

Gradovi
Bijeljina

Pozicije posla

Računovođa (m/ž)   1

Kategorije
  • Računovodstvo i revizija
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Srednja škola