Opis poslova (radno mjesto broj 1):

  • Upravljanje službenim vozilom,
  • Prijevoz uposlenika Ministarstva po odobrenju ministra i sekretara Ministarstva,
  • Briga o redovnom održavanje čistoće službenog automobila i ispravnosti vozila,
  • Uredno vodi putne naloge, evidentira utrošak goriva i maziva i pravda ih,
  • Vrši i druge poslove po nalogu ministra, sekretara Ministarstva i šefa Odjela.

Uslovi: Pored općih uslova propisanih članom 24. Zakona o namještenicima u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine (državljanstvo BiH; punoljetnost; opća zdravstvena sposobnost za vršenje poslova radnog mjesta; vrste i stepen školske spreme potrebne za vršenje poslova radnog mjesta; da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u federaciji, odnosno BiH; da nije obuhvaćen odredbom člana IX 1. Ustava BiH) kandidat treba ispunjavati posebne uslove, kako slijedi:

  • VKV vozač motornog vozila;
  • najmanje deset mjeseci radnog staža/iskustva u struci.

Uz prijavu na Javni oglas kandidati moraju priložiti:

  • Dokaz o školskoj spremi (VKV vozač motornih vozila);
  • Uvjerenje o državljanstvu (ne starije od šest mjeseci);
  • Kopija važeće vozačke dozvole "B" kategorije;
  • Dokaz o radnom stažu/iskustvu u struci;
  • Ovjerena Izjava da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti F BiH odnosno BiH;
  • Ovjerena izjava kandidata da nije obuhvaćen odredbom člana IX. točka 1. Ustava BiH.

Opis poslova (radno mjesto broj 2):

  • prikupljanje i sređivanje podataka i nabavljanje kancelarijskog i drugog potrošnog materijala i drugih materijalno-tehničkih sredstava i opreme za cijlo Ministarstvo,
  • skladištenje i čuvanje kancelarijskog i drugog potršnog materijala i drugim materijalno-tehničkih sredstava i opreme,
  • vođenje evidencije utrošaka potrošenog materijala, sredstava i opreme,
  • vrši i druge poslove koje mu odredi šef Odjela.

  • SSS III stepen, završena srednja škola ekonomskog/trgovačkog smjera,
  • šest mjeseci radnog staža nakon završene škole iz tačke a) ovog stava,
  • položen stručni upravni ispit,
  • poznavanje rada na kompjuteru.

  • Dokaz o školskoj spremi;
  • Dokaz o položenom stručnom upravnom ispitu;
  • Dokaz o radnom stažu nakon završene srednje stručne spreme;

Napomena: U razmatranje će se uzeti i prijave kandidata koji u vrijeme objavljivanja ovog oglasa nisu položili stručni upravni ispit ali imaju potreban radni staž (6 mjeseci nakon završene srednje škole ekonomskog smjera), s tim da će isti u koliko budu primljeni u radni odnos biti obavezni da stručni upravni ispit polože najkasnije u roku od šest mjeseci od dana prijema u radni odnos organa državne službe.

Namještenik koji bude primljen u radni odnos putem ovog Oglasa dužan je dostaviti ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti prije preuzimanja dužnosti namještenika.

Sve tražene dokumente treba dostaviti u roku od 15 (petnaest) dana od dana objavljivanja javnog oglasa, putem pošte preporučeno na adresu:

Ministarstvo privrede Hercegovačko-neretvanskog kantona

Husnije Repca bb,

88 000 Mostar

S naznakom

„ Javni oglas za popunjavanje radnih mjesta namještenika

– za radno mjesto Vozač Ministarstva

i/ili Referent za računovodstveno-materijalne poslove“

Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

Konkurs je objavljen na portalu zavoda za zapošljavanje Republike Srpske odakle je i preuzet. Portal poslovi.ba ne odgovara ukoliko je došlo do greške u navedenom oglasu. Za više informacija molimo vas da kontaktirate navedene institucije.

Gradovi
Mostar

Pozicije posla

Referent za računovodstveno-materijalne poslove (m/ž)   1

Kategorije
  • Računovodstvo i revizija
Obrazovanje
  • Srednja škola