Mjesto rada: Lukavac

Opis posla:

  • praćenja carinskih uvozno-izvoznih propisa,
  • izvođenje poslova uvoza-izvoza kože, materijala, rezervnih dijelova, mašina
  • dogovori vezani za uvoz opreme,
  • knjiženje i fakturisanje u SAP sistemu,
  • dogovori, priprema i unos podataka preko paketne distribucije,
  • dogovori i priprema dokumenatcije za privremeni uvoz,
  • preuzimanje i sortiranje uvozne dokumentacije od prijevoznika,
  • kompletiranje i obrada dokumentacije za knjiženja u ulazno skladište kože i pomoćnog materijala,
  • kompletiranje i obrada dokumentacije za odjel nabave i računovodstva,
  • izrada carinskih deklaracija za naknadne postupke carinjenja,
  • kontrola dokumentacije za porijeklo robe,
  • povrat reklamiranog pomoćnog materijala i kože,
  • kompletiranja i kontrola dokumentacije za izvoz,
  • kontrola rokova podnošenja dokumenata i usporedba s carinskom evidencijom,
  • mjesečni i godišnji statistički izvještaji za količinu gotovih proizvoda i ambalaže,
  • izvještaji o privremenom uvozu i izvoz ambalaže,
  • koordinacija sa špediterskim i carinskim službama,
  • praćenje kompletnog toka posla.

Potrebne kvalifikacije:

  • Najmanje IV do VII nivo obrazovanja ekonomskog ili tehničkog usmjerenja,
  • 2 godina iskustva na sličnim poslovima,
  • poželjno poznavanje njemačkog ili engleskog jezika
  • dobro poznavanje MS Office računarskih programa,
  • poželjno poznavanje SAP Sistema,
  • dobre organizacione i komunikacijske vještine,
  • sposobnost samostalnog i sistematskog rada,
  • sposobnost poboljšanjima i implementacija - proaktivnost, orijentacija tima.

Od svih kandidata očekujemo:

  • Motiviranost da fleksibilno prihvaćaju izazove modernog poslovanja u međunarodnom okruženju
  • Izraženu spremnost na učenje, preuzimanje inicijative i odgovornosti
  • Dobre organizacione sposobnosti
  • Visoki stupanj savjesnosti i predanosti poslu
  • Organiziranost, dinamičnost, komunikativnost, lojalnost
  • Spremnost na rad i obuku u pogonima i izvan Bosne i Hercegovine

Nudimo:

  • Zapošljavanje u dinamičnom i prijateljskom radnom okruženju;
  • Zapošljavanje na neodređeno vrijeme uz 6 mjeseci probnog rada;
  • Mogućnost ličnog i profesionalnog razvoja;

Molbu sa biografijom i svjedodžbom o završenom obrazovanju dostavite putem opcije

APLICIRAJ

Sve dodatne informacije na brojevima telefona: 035/365-716.

U razmatranje za prijem uzimamo i one koji ne ispunjavaju sve gore navedene kvalifikacije ali kod kojih postoji izražena zainteresovanost za obuku i usavršavanje za rad u sektoru za uvoz-izvoz.

Konkurs ostaje otvoren do popunjenja radnih mjesta.

Gradovi
Lukavac

Pozicije posla

Referent za uvoz-izvoz (m/ž)   1

Kategorije
  • Administracija
  • Transport i logistika
  • Saobraćaj
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Srednja škola