Opis posla:

  • Obrada i analiza prodaje u definisanom vremenskom periodu u cilju predviđanja prodaje i nabavke
  • Obrada i analiza aktuelne ponude dobavljača prema projektovanoj prodaji u cilju izrade konkretnog plana nabavke
  • Koordinacija poručivanja i dostave robe u centralni magacin i adekvatnog rasporeda na maloprodaje i kupce iz veleprodaje
  • Unos ulazne kalkulacije dostavljene robe, priprema i izarada modela formiranja cena prema ulaznoj kalkulaciji
  • Praćenje stanja zaliha robe u maloprodaji i veleprodaji, kao i formiranje predloga za njihovu optimizaciju
  • Priprema i izrada izveštaja o stepenu realizacije nedeljno, mesečno, kvartalno, polugodišnje i godišnje postavljenih planova nabavke, prodaje, promotivnih akcija, troškova i prihoda
  • Aktivno učešće u predlaganju mesečnih promotivnih aktivnosti u zemlji I inostranstvu
  • Aktivno učešće u formiranju specijalnih operaterskih ponuda na mesečnom nivou
  • Aktivno učešće u kontroli toka dokumentacije od spoljnih partnera kroz komercijalu i maloprodaju do sektora knjigovodstva i finansija
  • Aktivno učešće i kontrola sprovođenja obuka za prodajno osoblje sa spoljnim partnerima
  • Asistencija prodajnom osoblju u cilju realizacije i unapređenja prodaje
  • Dnevno praćenje i analiza prodaje maloprodajnih objekta u cilju monitoringa i pripreme predloga korekcije asortimana u konkretnom objektu
  • Praćenje dnevnih trebovanja maloprodajnih objekata, izdavanje naloga za realizaciju prenosa, kontrola izvršenja izdatih naloga
  • Prijem, analiza i odgovor na sedmična trebovanja i predloge za povraćaj robe od strane maloprodajnih objekata
  • Prijem, analiza i pravovremeno izdavanje naloga za regulisanje tehničkih problema u funkcionisanju maloprodajnih objekata
  • Prijem, obrada i kontrola ispravnosti popunjavanja dokumentacije iz domena rada maloprodajnih objekata, predlog korektivnih mera
  • Prijem, analiza i koordinacija rada između maloprodajnog sektora i dobavljača, kao i krajnih kupaca i državnih organa pri rešavanju reklamacija kupaca
  • Prijem, analiza i obrada sistemskih izveštaja o toku procesa rada u maloprodajama, kao i kontrola servisnih izveštaja
  • Priprema i analiza mesečnih izveštaja iz domena i aktivno učešće u predlogu mere za podizanje nivoa rada na viši stepen
  • Priprema i analiza mesečnih izveštaja iz domena i u saradnji sa finansijskim sektorom, aktivno učešće u predlogu mere za poboljšanje rezultata poslovanja
  • Pračenje i analiza tržišta
  • Nadgledanje komercijalne i marketinške aktivnosti konkurenata kao prepoznavanje potrebe potrošača
  • Odgovornost za ostvarenje finansijskih planova maloprodajnih poslovnica
  • Ostale poslove po nalogu generalnog direktora

Uslovi:

  • VSS- VII stepen stručne spreme, prednost imaju kandidati ekonomskog smjera
  • Najmanje šest godine radnog iskustva na rukovodećim pozicijama
  • Najmanje tri godine iskustva na području maloprodaje
  • Rad na računaru , MS Office paket (Excel, Word, Power point)
  • Odlično znanje engleskog jezika
  • Vozačka dozvola B kategorije

Poželjne osobine koje kandidati treba da poseduju:

  • Izuzetne komunikacijske veštine
  • Orijentisanost ka ostvarivanju rezultata
  • Spremnost na rad na terenu
  • Sposobnost motivisanja prodajnog osoblja
  • Spremnost na timski rad, komunikativnost, želja za napredovanjem i uspehom.

Mi vam nudimo:

  • Dinamičan posao i odlične uslove uz mogućnost napredovanja u međunarodno uspješnoj firmi
  • Rad u uspešnom timu i konstantnu edukaciju
  • Ugovor na određeno vrijeme sa probnim radom od tri mjeseca sa mogućnošću produžetka ugovora i zasnivanja stalnog radnog odnosa

BROJ IZVRŠILACA: 1 /jedan/

Ukoliko smatrate da ste prava osoba za traženo radno mesto

molim Vas da svoju prijavu i CV pošaljete putem opcije

APLICIRAJ

Konkurs je otvoren 14 dana od dana objavljivanja.

Biće pozvani samo kandidati koji uđu u uži izbor

Gradovi
Sarajevo

Pozicije posla

Rukovodilac prodaje i marketinga (m/ž)   1

Kategorije
  • Prodaja i trgovina
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Fakultet